Kontakt

På Sinf vill vi se oss som din företagsresurs, som om vi satt i rummet intill. Vi har alla erfarenhet av eget företagande, styrelsearbete och utvecklingsuppdrag, insikter i ledande branscher och stora kontaktnätverk, våra jurister och rådgivare hör till de mest sakkunniga.



Alexander Clomén

Alexander Clomén

Chefsjurist
Direkt: +46 (0)8 440 11 83
Mobil: +46 (0)708 56 99 54
alexander.clomen@sinf.se


Kontakta Alexander i frågor om: arbetsrätt, kollektivavtal och avtalsrätt
Branschansvarig för: STEMA Sinf Elektronik SEPAF Föreningen Svenskt Mode
Jenny Persson

Jenny Persson

Kommunikatör
Direkt: +46 (0)8 440 11 73
Mobil: +46 (0)708 56 99 31
jenny.persson@sinf.se


Kontakta Jenny i frågor om: marknad och information, webb (alla branscher) samt aktuella aktiviteter.

Peter Bergh

Peter Bergh

Civilekonom
Direkt: +46 (0)8 440 11 85
Mobil: + 46 (0)708 56 99 69
peter.bergh@sinf.se


Kontakta Peter i frågor om: IT-branscherna, undersökningar, medlemsförmåner.
Branschansvarig/ Director: Open Source Sweden, Promise, Ljusreklamförbundet, Svenska Järn- och Metallskrothandlareföreningen Svensk Kablageförening
Jessica Bergdahl

Jessica Bergdahl

Kommunikationsansvarig (Föräldraledig)
Direkt: +46 (0)8 440 11 86
Mobil: +46 (0)708 56 99 46
jessica.bergdahl@sinf.se


Kontakta Jessica i frågor om: marknad och information, webb (alla branscher) samt aktuella aktiviteter.



Anna Winblad Von Walter

Anna Winblad Von Walter

Bolagsjurist
Direkt: +46 (0)8-440 11 96 Mobil: +46 (0)708-56 96 99
anna.winbladvonwalter@sinf.se


Kontakta Anna i frågor om: arbetsrätt, kollektivavtal och avtalsrätt
Branschansvarig för: Svensk Plastindustriförening SPIF
Föreningen SWEDISH SOFTWARE SweS
Vanessa von Zweigbergk

Vanessa von Zweigbergk

Bolagsjurist
Direkt: +46 (0)8 440 11 94 Mobil: +46 (0)76 541 41 94
vanessa@sinf.se


Kontakta Vanessa i frågor om: arbetsrätt, kollektivavtal och avtalsrätt


Jan Rudblad

Jan Rudblad

Senior konsult


Janne kan hjälpa dig i frågor om: arbetsrätt, kollektivavtal, avtalsrätt och pensioner

Benny Söderqvist

Benny Söderqvist

Medlemsackvisition
Direkt: +46 (0)8 440 11 75
Mobil: +46 (0)765 41 41 75
benny.soderqvist@sinf.se


Kontakta Benny i frågor om: medlemskap
Camilla Eneland

Camilla Eneland

Medlemsackvisition
Direkt: +46 (0)8 440 11 82
Mobil: +46 (0)70 856 99 49
camilla.eneland@sinf.se


Kontakta Camilla i frågor om: medlemskap
Erik Hartman

Erik Hartman

Civilekonom
Mobil: +46 (0)708-56 99 50
erik.hartman@sinf.se


Branschansvarig för: Föreningen Foder och Spannmål
Ekonomi

Ekonomi

ekonomi@sinf.se